تبلیغات
ماشین های روز دنیا ماشین های روز دنیا - Ferrari califonia
 

Ferrari califonia

نویسنده: soheil haddadpoor

 

شرکت فراری به تازگی از کوپه ی موتور وسط خود پرده برداری کرد . این جی تی روباز که از سقف هارد تاپ استفاده میکند با عنوان " بچه فراری " شناخته میشود .

از حیث ابعاد این خودرو كوچك تر از سایر محصولات فراری است و به همین دلیل نیز چنین لقبی به آن اعطا شده است . چراغ های جلوی این خودرو فرمی خرگوشی شكل دارد و بر روی عضله هایی كه در طرفین خودرو قرار دارد سوار شده است .

چهره ی " كالیفرنیا " تا حد زیادی آیرودینامیك طراحی شده تا مقاومت كمتری در برابر جریان هوا داشته باشد .  در كل طراحی كالیفرنیا دارای همان مشخصات یك خودروی ایتالیایی است ولی خشونتی كه در آن دیده میشود بسیار كمتر از سایر محصولات فراری است .

موتور این خودرو از نوع v8 بوده و 3/4 لیتر حجم دارد كه از نوع انژكتوری است و میل لنگ های " تخت " دارد . قدرت این موتور برابر 460 اسب بخار است كه در دور موتور 7500 به دست می آید . این قدرت میتواند این خودرو را از حالت سكون تنها در ظرف 4 ثانیه به سرعت صد كیلومتر در ساعت برساند .

این خودرو اولین سوپراسپرتی است كه در این رده از یك گیربكس 7 سرعته ی دو كلاچه سود میبرد .  این گیربكس لذت رانندگی بیشتری را فراهم می آورد و در عین حال از مصرف سوخت می كاهد به طوریكه این خودرو در هر كیلومتر فقط 310 گرم گاز دی اكسید كربن تولید میكند كه برای یك خودروی سوپراسپرت رقم خوبی است .

فنربندی كالیفرنیا در قسمت عقب از نوع مولتی لینك میباشد كه از نوع طراحی شده است همچنین سیستم كنترل كششی این خودرو نیز ( TCS) با كد F1 - track شناخته میشود كه از عملكرد بالایی برخوردار است و قبلا بر روی مدل 599 نیز نصب شده بود .

برای این سوپراسپرت سریع ترمزهای سرامیكی در نظر گرفته شده تا در كوتاهترین فاصله ی ممكن خودرو را متوقف سازد .

در داخل نیز صندلی ها - داشبورد - فرمان و سیستم های سرگرم كننده دستخوش تغییراتی شده اند و  بهبود یافته اند .

فراری با معرفی این خودرو در صدد افزایش سهم خود از بازار سوپراسپرت هاست و مطمئنا با این مدل كوچك موفقیت های بیشتری نیز كسب خواهد كرد .

 

 

() نظرات