تبلیغات
ماشین های روز دنیا ماشین های روز دنیا - Mercedes Benz SL65 AMG
 

Mercedes Benz SL65 AMG

نویسنده: soheil haddadpoor

 

مرسدس بنز امروز تصاویر رسمی رودستر SL فیس لیفت شده خود را عرضه کرد، اتومبیلی اسپرت که مهر اعتبار 300SL Gullwing، از سالهای دهه 50 را بر سینه دارد.
طرح جدید و پویای SL از لحاظ ظاهری و باطنی بیشتر به هیولایی آهنین شباهت دارد، گلگیر های پهن و برآمده، چراغهای عریض و خشمگین جلو و عقب و تناسب بسیار زیاد عناصر مختلف بدنه از مهمترین ویژگیهای ظاهری SL می باشند. درب موتور با دو هواکش عریض و جلو پنجره ای بزرگ تر و عریض تر ظاهری عریض و فراگیر را به بدنه عضلانی SL بخشیده است که یاد آور 300SL افسانه ای سال 1954 است. سری مدلهای SL برای عرضه در نمایندگی های فروش مرسدس بنز برای بهار امسال برنامه ریزی شده است.
آینه های جانبی بزرگتر مجهز به چراغهای راهنمای فلش مانند از دیگر ویژگیهای SL می باشد. SL جدید از نمای پشت، با بهره گیری از دیفیوزرهای جدید و سر اگزز ها، نمایی اسپرت تر از پیش دارد.

یک نمایشگر رنگی 6.5 اینچ، تجهیزات GPS جدید با ظاهری جدید و مالتی مدیا، بهره گیری از یک هارد دیسک 4 گیگابایتی به علاوه یک CD-DVD پلیر 6 دیسک و یک موزیک پلیر با قابلیت پخش حدود 1000 فایل mp3، از جمله تجهیزات داخلی SL هستند. اینترفیس جلوی اتاق قابلیت اتصال به iPod، مموری استیک، USB استیک و ... را به راحتی فراهم می سازد.
ترکهای موزیک در پشت کنسول میانی صندلی ها و البته بروی نمایشگر روی داشبورد، نمایان می شوند، و راننده توسط دکمه های چند منظوره روی فرمان می تواند به راحتی ترک مورد نظر را انتخاب کند. گوشی موبایل مجهز به تکنولوژی بلوتوث در SL می توانند بصورت hands-free مورد استفاده قرار گیرند. حتی اگر گوشی در جیب یا کیف سرنشین باشد، هنگام برقراری تماس سیستم صوتی به صورت خودکار ساکت می شود و صدای شما از طریق اسپیکرهای سیستم صوتی برای مشترک مقابل فرستاده می شود. به علاوه، دفتر تلفن گوشی موبایل راننده قابلیت نمایش در نمایشگر 6.5 اینچی SL را دارند.

با فشردن یک دکمه، سقف متحرک آهنین SL فقط در عرض 16 ثانیه کاملا باز یا بسته می شود. این کار توسط یک پمپ هیدرولیک و 11 سیلندر هیدرولیک بصورت کامپیوتری ، با یک سوییچ در میان کنسول میانی انجام می شود. با یک طراحی زیرکانه، صندوق بار عقب فضای 7.2 فیت مکعب در حالت سقف باز را دارد، که این فضا در حالت سقف بسته به 10.2 فیت مکعب افزایش می یابد.

SL مجموعه ای از سیستم های ایمنی و حفاظتی تایید شده مرسدس بنز است. با توجه به خطر بیشتر ماشین های کانورتیبل در زمان تصادف و وارونه شدن، مهندسان مرسدس بنز با طراحی و ساخت اولین Rollbar اتوماتیک دنیا رقابتی جدید به راه انداخته اند. به این صورت که به محض اینکه اتومبیل احساس کند که اتومبیل در حال واژگون شدن است در 1/3 ثانیه رول بار ها را بالا می کشد، در این میان راننده نیز میتواند توسط یک سوییچ در میان کنسول ارتفاع بارها را افزایش یا کاهش دهد.

قدرت فوق العاده توقف SL توسط 4 دیسک بزرگ مجهز به 4 کانال ABS و سیستم ضد قفل به عمل می آید. مدل SL550 به دیسک 13.8 اینچی در جلو و 12.6 اینچی در عقب تجهیز شده است. سیستم توقف تمامی مدل با توجه به توانایی های حرکتی هر مدل طراحی شده است. SL600 با دیسکهای مشبک 14.2 اینچی در جلو و 13.0 اینچی مشبک در عقب تجهیز شده است.

شاسی های SL از یک سیستم تعلیق کاملا مستقل و دو بازویی بهره می گیرد و سیستم تعلیق 5 شعبه در عقب کاملا منحصر به سری SL می باشد. تمامی مدلهای SL مجهز به نسل دوم سیستم کنترل فعال بدنه (ABC) بوده که احتمال واژگون شدن بدنه را هم در سر پیچ ها از بین می برد. و از کج شدن بدنه در حالت شتابگیری و ترمزگیری جلوگیری می کند.


 

() نظرات