تبلیغات
ماشین های روز دنیا ماشین های روز دنیا - Audi A6
 

Audi A6

نویسنده: soheil haddadpoor

 

آئودی A6 2009 از یك موتور شوپرشارژ شده ی 3 لیتری v6 كه 300 اسب بخار قدرت تولید می كند استفاده خواهد كرد .
در میان سایز تغییرات برای سال 2009 مدل های آمریكایی 3 لیتری A6 با پسوند TFSI عرضه می شوند كه اكنون دیگر حرف T معنی توربوشارژر را نمی دهد بلكه به معنای سوپرشارژر است . این موتور توانایی تولید 300 اسب بخار قدرت در دور موتور 4800 و 310 پوند فوت گشتاور در دور موتور 2500 را داراست .
این موتور به خوبی با گیربكس 6 سرعته ی تیپ ترونیك ارتباط برقرار می كند و تمامی قدرت موتور به هر چهار چرخ منتقل می شود . تركیب فناوری سوپرشارژر - زمان بندی متغیر سوپاپ ها و تزریق مستقیم سوخت باعث شده تا بازدهی و عملكرد این موتور افزایش چشمگیری داشته باشد .
آئودی می گوید كه مدل های اروپایی دارای شتاب صفر تا صد كیلومتری برابر 9/5 ثانیه و حداكثر سرعت 250 كیلومتر در ساعت می باشند . مصرف سوخت نیز در سیكل اروپایی 4/9 لیتر در هر صد كیلومتر است . در سال 2009 شركت آئودی به عرضه ی مدل 2008 كه از موتورهای 2/3 لیتری V6 و 2/4 لیتری V8 استفاده می كنند ادامه خواهد داد .

مدل های قدیمی تر A6 از سیستم كواترو 50/50 استفاده می كردند ولی سیستم كواتروی جدید مدل 2009 توانایی عرضه ی قدرت موتور تا حتی 85 درصد به چرخ های عقب را دارد و اصولا بر مبنای انتقال بیشتر قدرت به محور عقب طراحی شده است . كمك فنرها و سیستم تعلیق نیز بر روی اسپرت ترین حالت تنظیم شده اند و با وجود سیستم كواتروی جدید مطمئنا هندلینگ و فرمان پذیری این خودرو تغییرات چشمگیری خواهد داشت . البته برای افرادی كه خواهان ویژگی های اسپرتی بیشتری هستند مدل S6 با همان موتور 2/5 لیتری V8 در دسترس است .
سبك طراحی كلی A6 2009 نسبت به مدل 2008 تغییر خیلی زیادی نكرده ولی همین تغییرات صورت گرفته نیز قابل توجه است و فرم خودرو را هر چه بیشتر به مدل A4 نزدیك نموده است .
از جمله تغییراتی كه در نمای بیرونی صورت گرفته می توان به : سپر جلوی جدید - جلوپنجره ی جدید - طرح چراغ های جدید و نصب LED هایی برای چراغ كوچك جلو ( چراغی كه مخصوص استفاده در طول روز است ) اشاره كرد .

در قسمت عقب نیز استفاده از دیفییوزر جدید - سراگزوزهای جدید - اسپویلر روی صندوق عقب و چراغ های LED نمای تازه تری را به این خودرو ارزانی داشته است . بدین ترتیب در كنار بهبود طراحی خارجی آئودی قابلیت سفارش رنگ مورد نظر از میان 13 رنگ را فراهم كرده است .
با كاهش ارتفاع فنرها به میزان 2 سانتی متر ضریب آیرودینامیكی نیز به عدد 28/0 CD كاهش پیدا كرده است . در كابین قطعات كرومی نقره ای رنگ در همه جا به چشم می خورند . نسل جدید سیستم MMI كه شامل بهنیه سازی كیفیت مانیتورها و امكان سفارش تیونر دیجینال تلویزیون - دی وی دی پلیر و سه نوع نقشه را ممكن می سازد .
در اروپا امكان سفارش 4مدل دیزل و 6 مدل بنزینی و سیستم فربندی بادی وجود دارد ولی در ایالات متحده این انتخاب ها محدودتر است .
اروپایی ها حتی امكان سفارش گونه ی RS6 را دارند كه از S6 سریعتر است .
این خودرو از اواسط ماه اكتبر در اروپا و از ژانویه ی 2009 در بازار آمریكا به فروش خواهد رسید و پیشبینی می شود كه قیمت آن در حدود 44 هزار دلار باشد .

 

() نظرات